0 głosów
608 wizyt
w Pamięci przenośne USB, SD, microSD, MMC, itd. przez użytkownika (160)

Cześć, mam pendrive Johnny Walker, miałem tam zapisane dokumenty w formacie *.docx (Word), pendrive jest wykrywany, ale nie znajduje mi na nim żadnych danych, a Windows pyta czy chce go sformatować?

Uszkodzony pendrive Johnny Walker

Czy jest jakaś szansa, żeby odzyskać z niego dane? Proszę o wskazówkę, może jakiś program by pomógł (jeśli możliwe darmowy)?

Z góry dziękuję.

Twoja odpowiedź

Twoje imię i nazwisko, do wyświetlenia (opcjonalnie):
Prywatność: Twój adres użyty będzie jedynie do wysyłania tych powiadomień.
Weryfikacja antyspamowa:
Jak się potocznie mówi na pendrive (trzyliterowy skrót)?
Zaloguj lub zarejestruj się, aby nie przechodzić procesu weryfikacji w przyszłości.

2 odpowiedzi

+1 głos
przez użytkownika (26.8k)
wybrane przez użytkownika
 
Najlepsza
Nie, stanowczo nie chcesz go sformatować. Z jaką pojemnością ten pendrive jest wykrywany? Możesz spróbować przeskanować go w DMDE, ale obawiam się, że problem ma charakter sprzętowy i bez wylutowania uklładu NAND się nie obejdzie. A Johny Walker,, to nie jest marka. model pendriva. Nie plastikowa obudowa jest ważna, ale układy, jakie siedzą w środku.
przez użytkownika (160)
Nie formatuje, aż tak głupi nie jestem :-). 512 MB to dosyć stary USB. Też się tego obawiałem, że chyba żaden program nie podoła temu problemowi. No nic. Dzięki za pomoc!
0 głosów
przez użytkownika (26.8k)
Jeśli to aż tak stary pendrive, jest nadzieja, że nie xoruje danych. Wtedy jeśli miałbyś na czym odczytać NANDa, mógłbyś go poskładać w hex-edytorze. Dużo żmudnej roboty, ale wykonalne. Możesz zamieścić odczyt z chipgeniusa albo rozebrać obudowę i odczytać oznaczenia układów.
...